Adopce potkana

Pokud už víte, co hledáte, nastává fáze hledání vašeho nového potkana. Jste-li už ostřílení potkanáři, asi se rozhodnete podívat po inzerátech a vyzvednout si potkana přímo od momentálního majitele. Bezpečnější variantou jsou "záchranáři" - v zahraničí to bývají organizace, u nás chovatelé, kteří si berou bezprizorní potkany dočasně k sobě a poskytnou jim adekvátní péči včetně karantény a přeléčení případných nemocí. Od nich dostanete informace o povaze a zdravotním stavu potkana. Potkany lze nárazově najít i v útulcích.

Seznamte se s vybraným potkanem předem. Promluvte s někým, kdo ho zná a stará se o něj, anebo si domluvte návštěvu nebo schůzku. V některých útulcích vám ostatně zvíře nevydají, pokud je nemáte zamluvené. "Záchranář" nebo útulek od vás může chtít zaplatit případné účty od veterináře nebo za převoz zvířete. Zeptejte se na to pro jistotu předem. Rozdíl mezi touto částkou a účtem ve zverimexu je zřejmý; pro zverimex jde o zisk, pro útulek o peníze na péči o další bezprizorní zvířata.

Pokud se vám v této fázi jednání něco nezdá - majitel potkana si bez rozumného odůvodnění řekne o peníze anebo jste na místě zjistili, že zdravotní stav či pohlaví zvířete neodpovídá informacím, které vám dříve sdělil - nenechte se "ukecat", abyste si potkana vzali. Případné komplikace pak budete muset řešit vy, ne bývalý majitel.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode