Příběh třetí :: Ben

Ben ke mně přišel ve zhruba dvou letech, od majitele, který už se dál o něj z rodinných důvodů nemohl starat. Jeho původ majitel odhadoval buď na CHS PotkanMarvel a nebo na CHS Kesibet. S chovatelkou od CHS PotkanMarvel jsem se spojila, ale od ní nepocházel, od CHS Kesibet jsem nedostala žádnou odpověď.

Ben původně žil s druhým potkanem, který byl alfa samcem, Ben byl spíše ten podřízený. Nicméně, když jsem si ho přinesla, už žil půl roku sám, protože jeho společník zemřel.

Původně jsem ho chtěla začlenit do smečky k ostatním potkanům, ale seznámení dopadlo katastrofálně, alfa samec ho ošklivě pokousal. Protože jsem v té době neměla žádné další potkany, ke kterým bych ho mohla zkusit zařadit, rozhodla jsem se nechat ho v klidu dožít o samotě. Tvářil se spokojeně a o to víc si užíval mojí společnosti, nechával se drbat, rád se fotil a pózoval u toho jako fotomodelka, olizoval mi ruce při drbání. Nebo se jen tak uvelebil u mě na klíně, když jsem dělala nějakou práci na notebooku. Celou dobu, co u mě byl, přibližně třičtvrtě roku, byl v dobré kondici, akorát poslední dva měsíce se tvářil, že má problém se zadníma nožičkama. Ale na potkanářském srazu dokázal, že na samičí přepravku vyskočí jako potkan v nejlepších letech.

 

 

V listopadu 2009 jsem si domu přivezla dvě miminka, původně k jinému potkanovi, který žil sám. Bohužel, miminka mi málem zakousnul, tedy bylo nemyslitelné, aby byli spolu s ním. Zkusila jsem tedy, co na ně řekne Ben. Už u prvního potkana jsem měla zkušenost, že dvouletý dědeček rád přijme další společnost, která by ho rozptýlila. Naštěstí Ben byl stejný. Miminka přijal bez sebemenších problémů, za dva dny už spali v jednom chumlu. V lednu 2010 k nim přibylo ještě jedno miminko, na Benovi bylo vidět, jak moc je šťastný a vládl v jejich kleci klidnou packou.

Bohužel si společnost kamarádů užíval jen krátce, i když v poměru délky potkaního života to pro něj muselo být dlouhé. V březnu 2010 Beník odešel za Duhový most a zanechal zbytek „dětí“ bez dědečkovské podpory. Od té doby už v kleci není takový klid, mladí se nedokážou dohodnout, kdo bude alfa samcem. Beník se dožil téměř tří let.

Věrka "womi" Kabrdová

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode