Jak cestujeme

Cestování snášíme docela dobře. Jsme na to zvyklé odmalička a většinou už po chvíli víme, kam jedeme - pokud s námi člověk jde a pak se najednou usadí a jede, znamená to buď dlouhou cestu k její rodině - to se pak uložíme a prospíme - anebo krátkou cestu na potkaní párty či k paní doktorce. Pokud vezme jednu z nás a dlouho jde, už víme, že s ní jdeme do školy.

Aspoň jednu přepravku by měl mít každý, kdo se stará o potkana a vůbec o každé menší zvířátko. Když s námi náhle potřebujete odjet třeba k veterináři, nemůžete nás tam odvézt v rukávu, protože do dopravních prostředků musíme nastupovat ve "schráně s nepropustným dnem" a v autě by vám taky při řízení žádné zvíře pobíhat nemělo. Více informací o přepravkách najdete zde.

 

Na běžné cestování

Nejčastěji cestujeme v přepravce Mini Capri (zn. Trixie), do které se vejdeme všechny - ovšem je to opravdu jen na dobu cestování. Když jedeme na víkend k rodině naší člověk, máme tam víkendový byt. On ten víkend se dá, ale to přepravka musí být dost velká a s takovou, jakou bychom potřebovaly, by se naše člověk asi nevešla na sedadlo v autobuse.

V téhle a podobných přepravkách není v létě dusno, protože větrají, ale když je chlad, je nám v ní zima. Na podzim a na jaře míváme s sebou ještě látkový domeček nebo hnízdo, do kterého si zalezeme. V zimě je třeba izolovat přepravku ze všech stran - my na to máme izolační tašku, kterou nám ušila Eva.

 

Na delší cesty

Naše zatím nejnovější a největší přepravka je Pet Cargo Cabrio zn. Hagen. Je skládací a prý unese třináctikilovou kočku. (Takovou jsme mimochodem v životě neviděly:). Cestuje se v ní pohodlněji, nezabereme celé dno, když si lehneme, a dá se v ní vydržet i půl dne, když člověk dělá generálku nebo nás nemůže dát do klece. Ve dveřích jsou vyndavací mističky na jídlo a pití. Přepravka má velikost malé klece, takže také slouží jako přechodné bydlení pro hosty a nemocné holky, když mají být samy v klidu. 

 

Do kabelky

Protože velká přepravka nevejde člověku do kabelky a vůbec prý po jedné nás v těch větších tahat nebude, pořídila nám ještě i malou přepravku Aladino Small od Ferplastu. Ta se nám ale moc nelíbila, protože když jsme jely v kabelce, tak nás i s přepravkou pořád musela vytahovat ven, kdykoliv ji chtěla otevřít. Navíc se přepravka párkrát otevřela i sama a vzhledem k tomu, že držák je na víku, zrovna nemáme chuť se čas od času ocitnout vysypané v kabelce.

Teď nám pořídila jinou, ze které nám může vyndat, aniž by musela otevírat kabelku, a je i dost široká na Soňu. Je to nejmenší Pico od Trixie a vejde se do větší kabelky. Zavírá ji sice stejně jako naši bývalou velkou a musí pořád dávat pozor, aby nám neskřípka prsty při zavírání, ale nic lepšího prý v téhle velikosti nesehnala.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode