Náš nábytek

Čím máme ustláno

Vezmeme do od podlahy a začneme kobercem. Dlouho jsme měly tvrdé dřevěné válečky, po kterách se špatně šlapalo, dokud jsme je plošně nepočůraly a nezměkčily je. Pak se rozpadly v bahýnko a bohužel už tak skvěle nerachotily.

Pak naše člověk jednou vynesla rozpadné válečky a dala nám kukuřici. Hezky voněla a ochutnávaly jsme ji, ale stejně jako z dřeva jsme z ní začaly kýchat a naše člověk taky, akorát že ještě víc než předtím. Po dvou týdnech se podívala do klece, konečně jí to všechno docvaklo a od té doby jsme kukuřici neviděly ani zdálky. Místo kukuřice jsme dostali měkkoučký Asan, na kterém se dobře spalo, když si ho nahrabeme na hromadu. Dobře sál, bylo na něm sucho, měl ale jednu mouchu - po pár dnech bylo cítit všechno, co nasál. Z toho, co se dá koupit v obchodech, byl ale asi nejlepší.

Ještě jsme se jednou krátce potkaly s dřevem. Ta naše navíc začala kýchat a slzet, jakmile se podívala do pytle, který už byl delší dobu otevřený a vesele si tam schnul a rozpadal se v prach. Dodnes nevíme, jestli si to rozmyslela v tu chvíli nebo až potom, co se jednu noc obě naštvaně převalovaly a následující večer nás vynesly ven z pokoje.

Nedávno dostala spásný a skvělý nápad koupit skartovačku. Jo! Legrace si užije ona, když bere ze stojanů v metru noviny po 5-10 (aby to ještě vešlo do batohu), a taky my, když po nocích norujeme, stavíme si hnízda, vystýláme trubky anebo ucpáváme domeček, protože hlavním vchodem dovnitř táhne a ten vedlejší, co jsme si vykousaly, je podle nás naprosto ideální.

 

Stav nábytku v Obludáriu (po přikoupení dalších komponent):
 • 5 rohových pater
 • 5 rovných tunelů
 • 4 oblouky
 • 2 žebříčky
 • 1 oválný domeček pro morče
 • 2 domečky Sputnik XL
 • plastová závěsná miska na suché směsi
 • keramická miska na masíčko nebo jogurt
 • 2 napáječky (600 ml na vodu, 150 ml na čajíky a jiné dobroty)
 • kus dřeva na broušení drápků a šplhání a hryzání
 • špíz na ovoce a zeleninu

Ještě nedávno by v soupisu figuroval záchodek s kočkolitem a kamenem, ale jak už jsme psaly výše, klec je velká, tedy záchodek daleko, takže jej polovina z nás ignorovala. Člověk už to konečně pochopila a nedávno nám ho přestala do klece dávat.

Zahraniční stránky doporučují občas nám potkanům klec přestavět a mít 2-3 sady hamak, hraček, hryzátek a daších doplňků, abychom měli o zábavu a zkoumání postaráno. Chytří autoři. Naše člověk na to naštěstí přišla i bez nich a jednou až dvakrát za měsíc s námi stěhuje nábytek. My jí rády pomáháme, ale obvykle na nás fouká a říká "Slez dolů!" nebo "Huš!". Na vycházkách občas chodíme dívat do skříňky na hamaky, tunely a jiná hnízdečka, která pro nás šije jedna šikovná člověk ze severu Čech jménem Eva a občas taky ta naše, a taky domečky, které vozí z nějaké Ikey či jak tomu říká.

 

Nevenin dodatek:

Momentálně stelu skartovanými novinami, prakticky vyplním celé dno, padne na to obvykle cca 3centimetrová hromádka noviny poskládaných na velikost A4. Noviny sice nějak extra neabsorbují tekutiny, ale jsou lehké, takže výkaly propadnou dolů a potkani tak chodí po čistém. Navíc jimi zespoda skoro neprochází zápach. 

Dříve jsem používala dřevěná patra a domečky, které ale natahovaly moč a zanedlouho páchly tak, že jsem je musela vyhodit. 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode