Maso

Možná jste vypozorovali, že psi krmení syrovým masem jsou divočejší. Je možné, že to má co dělat s energetickou hodnotou krmiva, protože zkuste dát koni kukuřičné lupínky, prý potom začnou být divocí (naše člověk tvrdí, že to nikdy nezkoušela). Jak je to s potkany, které krmíte masem, ještě nikdo cíleně nepozoroval anebo o tom nevíme. Syrové maso nám raději nedávejte, pokud nevíte, odkud je, kdo na ně sahal a jestli z něj nemůžeme chytit nějakou střevní chorobu.

Protože konzervy a kapsičky se vyrábějí pro kočky a ne potkany, nemusí nám zrovna svědčit, když v nich maso zabírá třeba jen 4% (nevěříte? Podívejte sena složení kapsiček typu Whiskas, Friskies apod.). Jednou jsme zažily levnou konzervu, která nám páchla močovinou a nelíbila se nám a ani kocour, kterému byla určena, se k ní nějak nehrnul. Takže dostáváme konzervy, které jsou opravdu samé maso.

Kočičí kapsičky a konzervy Almo Nature (24 Kč/100 g) opravdu obsahují jen maso (někdy ještě navíc i vejce). Hezky voní a často máme obavy, aby nám je lidé nesnědli. Moc je ale nedostáváme, protože jsou drahé a špatně se shánějí dokonce i v e-shopech. Takže spíš dostáváme masíčko vařené se zeleninou a těstovinami. Mňam.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode