Pamlsky

Dostáváme za odměnu (málokdy) nebo jen tak (o něco častěji) do pacek, jako vylepšení základní směsi (často) anebo do balíčku, který si musíme otevřít. V polici u krmení bývá obvykle několik krabiček a sáčků v různé fázi spotřeby, ale ještě se nám nikdy nepovedlo odtáhnout si je do klece.

Pamlsky od Prestige (60 Kč/150 g) nám na rozdíl od směsi Rat Crispy velmi chutnají. Naše člověk je objednává po internetu, protože je ve zverimexu ještě neviděla. Oříšky Nutties a sušené ovoce Sweeties někdy dostáváme v krmení a vybíráme je samozřejmě jako první, Toasties si většinou schováváme do zásoby a uždibujeme postupně, protože jsou dost velké. Až vyzkoušíme další druhy, nezapomeneme o nich poreferovat.

Máme rády také okusovací tyčinky. Nejvíc milujeme slaninové Lolo Pets, hned za nimi jsou kokosové Vitapol a sýrové Lolo Pets. Nějaké tyčky od Sluis a Prestige jsem ochutnávaly taky, ale nejsou tak skvělé.

Občas dostáváme dropsy různých značek, které stojí 20-40 Kč/50-100 g, seženete je v každém zverimexu a bývají jogurtové, s příchuté různého ovoce nebo zeleniny nebo i medu. Naše človek nám je nedává moc často, protože bychom po nich prý tloustly.

Velkou pochoutkou, kteru seženete v každých potravinách, jsou pro nás kokosové plátky a oříšky. Dostáváme je po jednom, protože jsou také dost energeticky vydatné, anebo zamíchané v krmivu (a hádejte, co si rozebereme nejdříve).

Piškoty stojí pár korun a vydrží dlouho. Jsou tak sladké, že se na nich dá sníst dokonce i tak hnusná věc, jako je Baytrill.

Sušené ovoce je pro změnu hodně sladké, takže ho taky nemůžeme jíst moc, jen na chuť. Mluvíme i čistém sušeném ovoci - necukrovaném a neobalovaném. To ostatní pro nás není moc zdravé, i když oříšek v jogurtu sem tam neuškodí.

Sušený chleba používáme kromě jiných věcí (dřevěné součásti vybavení klece, nábytek :-) ) k obrušování hlodáků. Aby se v něm nemnožily plísně, je třeba jej usušit ve stínu a suchu, ne na kamnech. Je energeticky vydatný, což u nás nevadí, protože jsme štíhlé, ale u některých jedinců je potřeba jej omezit a nahradit jinými hryzátky.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode