Když je potkan doma

Jakmile už máte zvíře doma, dejte mu čas na adaptaci - nezapomínejte, že má za sebou velkou životní změnu. I dobře ochočený potkan si musí zvyknout na nové prostředí, projít  karanténou a naučit se důvěřovat novému majiteli.

Při seznamování s vašimi potkany buďte opatrní, zvlášť pokud jste si přivezli potkana s neznámou minulostí. Potkany starší půlroku, kteří žili celý život o samotě, někdy už není možné zařadit do smečky ani jim pořídit společníka.

Některé útulky si v darovacích listinách vyhrazují právo poslat k vám domů kontrolu v případě podezření na zanedbání péče. Možná vás taková formulace nepříjemně překvapí. Každý "záchranář" chce mít nějakou (papírovou) jistotu, že o zvíře v novém domově bude dobře postaráno. A také uvítá, když s ním zůstanete v kontaktu a budete posílat fotografie a další informace o úspěšně umístěním zvířeti.

Přes Potkaní forum, kterého se aktivně účastníme my a naše člověk, často probíhají kolektivní "záchranné akce" - hledání nového domova pro nechtěné potkany, někdy spojená s dočasným umístěním u jiného člověka a převozy před polovinu republiky k novému majiteli. Pocit, že jste někoho zachránili před nejistou budoucností, je k nezaplacení. Z potkanů, kteří našli nový lepší domov, se často stávají vděčná a přítulná zvířata.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode